»V Nemčiji trenutno s konopljo na recept zdravi že več kot 100.000 ljudi, zaradi česar je Nemčija postala največji trg za medicinsko konopljo v Evropi.«
»V Nemčiji, ki je sprejela ohlapnejšo ureditev, ta ureditev ne zajema tudi prodaje. Tega se moramo zavedati, ko govorimo o osebni rabi. Poleg tega v teh državah ni manj škode zaradi izdatkov preventive.«
»Zagotovo pričakujemo, da se bo to področje začelo urejati. To je formalno izkazana volja Slovenk in Slovencev o želji po modernizaciji zakonodaje na področju konoplje.«
»V Nemčiji smo.«
»Trenutna slovenska zakonodaja namreč omogoča uporabo izdelkov iz konoplje v medicinske namene, vendar pa nikoli ni resnično zaživela. V praksi se to kaže v zelo omejenem obsegu in s številnimi preprekami.«
»Niti tako imenovana medicinska konoplja ne zdravi bolezni, pač pa jo zdravniki v določenih primerih lahko predpišejo kot dopolnilno zdravljenje, ko druga terapija ni dovolj učinkovita.«
»Proti zastrupljanju naših otrok z marihuano, heroinom in drugimi drogami. Otroci potrebujejo v času odraščanja prostor za razvoj, za razvijanje talentov za življenje, ne pa da si bodo že kot otroci zavozili življenje.«
»V prvem koraku bi morala biti torej ključna priprava predloga strategije, na podlagi katere bi se lahko v naslednjem koraku stroka odločala o sprejemanju ali nesprejemanju določene zakonske ureditve s področja konoplje.«
»Želimo si boljše regulacije, ne pa črnega trga. Popolna prepoved bo pomenila nekaj drugega. Verjetno se bo razpasel tudi črni trg.«
»V Oregonu se je črni trg podvojil, ni izginil. Od sedemdeset do osemdeset odstotkov konoplje, ki jo v Kaliforniji pridelajo, izvira s črnega trga. Zdravstveni podatki so alarmantni, sploh na področju duševnega zdravja, prometne varnosti, hospitalizacije, zastrupitev.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju